دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩

دولت جوان حزب‌اللّهی‌ علاج مشکلات کشور است

انتخاب مجدد آيت الله اعرافي بعنوان مدير حوزه هاي علميه

اجلاسيه مجازي مديران حوزه هاي علميه استاني

آغاز به فعاليت مركز مشاوره حوزه علميه استان البرز

اخبار   آرشیو اخبار
پبشنهاد قابل توجه یک گروه جهادی؛ به‌جای معدوم‌سازی، نگهداری جوجه‌های یک‌روزه را به ما بسپارید
یک گروه جهادی با راه‌اندازی کمپینی از مسئولان و مرغداری‌ها درخواست کرده‌اند که به‌جای معدوم‌سازی جوجه‌ها، نگهداری جوجه ها را به این گروه واگذار کنند تا آن‌ها را در روستاهای محروم توزیع کنند.
 
سرپرست امور صیانتی حوزه های علمیه معرفی شد/ پروتکل بازگشایی اماکن زیارتی و نماز جمعه ابلاغ می شود
آیت الله اعرافی حجت الاسلام والمسلمین کفیل را به عنوان سرپرست امور صیانتی حوزه های علمیه معرفی کرد.
 
عضو ارشد ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: انتظار می‌رود ماه شعبان امسال ۳۰ روزه و شنبه (۶ اردیبهشت) اول ماه رمضان باشد.
عضو ارشد ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: انتظار می‌رود ماه شعبان امسال ۳۰ روزه و شنبه (۶ اردیبهشت) اول ماه رمضان باشد.
 
از حدود ۱۰ یا ۱۲ سال پیش شورایی در موسسۀ ژئوفیزیک تشکیل شد به نام شورای تقویم و مسئولیت آن تعیین اوقات شرعی، استخراج تقویم قمری و تطبیق آن با تقویم شمسی است. فرا رسیدن ماه مبارک رمضان فرصت خوبی بود که به سراغ حجت الاسلام و المسلمین مهدی سهرابی از اعضای شورای تقویم برویم و دغدغۀ دقت در اوقات شرعی را با وی مطرح کنیم. او معتقد است که در ماه رمضان بهتر است چند دقیقه پیش از اذان صبح امساک شود.
در آستانۀ ماه مبارک رمضان و با توجه به حساسیت بیشتر نسبت به اوقات شرعی در این ماه مبارک، گفتگویی با حجت الاسلام والمسلمین مهدی سهرابی، عضو شورای تقویم مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران انجام داده است. مشروح گفت و گو را در ذیل بخوانید .
 
حقّ‌النّاس، فقط دزدیدن و اتلاف مال مردم نیست، بلکه بردن آبروی مردم نیز حقّ‌النّاس است؛ بلکه حقّ‌النّاس آبرویی، شدیدتر و زیان‌بارتر از حقّ‌النّاس مالی است. چراکه مردم مال و جاه را برای آبرو می‌خواهند و اگر آبرو نباشد، مال و ثروت چه فایده‌ای دارد؟
به گزارش خبرگزاری حوزه حضرت آیت الله مظاهری، سلسله دروس اخلاقی با موضوع «شرح چهل حدیث اخلاقی» داشته اند که مطالب شنیدنی و خواندنی این استاد اخلاق حوزه در شماره های مختلف تقدیم نگاه شما خوبان خواهد شد.
 
چگونه دعایمان را به نتیجه برسانیم؟
حضرت صادق علیه السلام فرمود: پیوسته دعا بی نتیجه است تا آنگاه بر محمد و آلش صلوات فرستاده شود (که در این صورت دعا به ثمر رسد).
 
کارخانه‌دار معروف و پیک موتوری در این کارگاه چه می کنند؟
صاحب برند معروف پوشاک ایران و کارخانه دار اسم و رسم دار که کرونا کسب و کارش را راکد کرده و چرخ تولید کارخانه اش را متوقف، پیک موتوری با اجاره خانه عقب افتاده، معلولی با یک پا که این روزها کمیت زندگی اش حسابی لنگ مانده است، بازاری صاحب منصب و راننده تاکسی. همه شانه به شانه هم ایستاده اند و شده اند کارگر صلواتی کارگاه شبانه روزی تولید ماسک؛ اینجا مصداق تمام عیار «رزمایش مومنانه» است.
 
این روزها می پرسند چه چیزی از ما در برابر ویروس ناشناخته و موذی کرونا حفاظت می کند؟ و اگر گرفتار شدیم چه چیزی ما را از شر آن می رهاند؟
این روزها می پرسند چه چیزی از ما در برابر ویروس ناشناخته و موذی کرونا حفاظت می کند؟ و اگر گرفتار شدیم چه چیزی ما را از شر آن می رهاند؟
 
معاون تهذیب حوزه های علمیه گفت: با توجه به وجود ظرفیت فضای مجازی، تصمیم بر این شده که بعد از ماه مبارک رمضان این مسابقه برگزار شود.
معاون تهذیب حوزه های علمیه گفت: با توجه به وجود ظرفیت فضای مجازی، تصمیم بر این شده که بعد از ماه مبارک رمضان این مسابقه برگزار شود.
 
قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: ارتقاء کیفیت در بخش پذیرش طلاب جدید باید در دستور کار قرار گیرد که این امر ممکن است با افت پذیرش رو به رو شود، اما قطعا جبران خواهد شد.
قائم مقام حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: ارتقاء کیفیت در بخش پذیرش طلاب جدید باید در دستور کار قرار گیرد که این امر ممکن است با افت پذیرش رو به رو شود، اما قطعا جبران خواهد شد.
 
سرپرست جدید شورای جهانی کلیساها، به نامه آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه پاسخ داد.
روابط حوزه‌های علمیه ایران و شورای جهانی کلیساها بسیار ارزشمند است دکتر آیون سوکا سرپرست جدید شورای جهانی کلیساها در پاسخ به نامه آیت الله اعرافی گفت: از درد و رنج شدید مردم ایران در بیماری همه گیر کویید۱۹ آگاه هستیم. ما می‌دانیم که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران وضعیت بسیار دشوار کنونی را تشدید کرده است.
 
در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد؛ تعطیلی اماکن مذهبی و مساجد تا نیمه اردیبهشت/ بسته بودن ورزشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که پاساژها و مغازه‌های بازار از اول اردیبهشت باز شوند و تعطیلی اماکن مذهبی و مساجد تا نیمه اردیبهشت ادامه داشته باشد.
 
تعدادی از مراجع معظم تقلید در مورد روزه داری ماه مبارک رمضان دیدگاه های خود را بیان کردند.
نظر تعدادی از مراجع معظم تقلید در خصوص روزه داری ماه رمضان امسال که مصادف شده با ویروس منحوس کرونا و حکم روزه گرفتن در این ایام
 
خاطرات جالب روحانی جهادی در مواجهه با بیماران کرونایی؛ خدایا چه گناهی کردم که اینجا هم باید آخوند بالای سرم باشد!!/ به دوستانت بگو مرا حلال کنند
حاج آقا شرمنده ام، از شما خیلی معذرت می خواهم که همه کارهایم را به شما می گفتم، خواهش می کنم مرا حلال کنید، اصلاً فکر نمی کردم یک روحانی بیاید بیمارستان و همه کارهای شخصی بیمار را بدون منت و ناراحتی برایش انجام بدهد.
 
نامه دکتر مرندی به مراجع تقلید درباره روزه داری در ایام کرونا
دکتر علیرضا مرندی در نامه‌ای به مراجع عظام تقلید و برخی مسئولان کشور، درباره روزه در شرایط کرونایی توضیحاتی ارائه داد.
 
خدمات تلفنی مشاوره خانواده توسط مركز خدمات حوزه هاي علميه
معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات با توجه به ضرورت ارائه خدمات مشاوره‌ای، اقدام به راه‌اندازی مشاوره تلفنی خانواده در زمینه‌های ازدواج، روابط زوجین و تربیت فرزند نموده است.
 
فرصت ها و چالش های فراروی فقه در شرایط کرونا و پساکرونا
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان اینکه ویروس کرونا فرصت ها و چالش هایی را فراروی فقه گشوده است، گفت: شناخت و فعال کردن ظرفیت های فقهی، می تواند تهدیدات را تضعیف و یا امحاء، وفرصت ها را به حرکتی در جهت تعالی اجتماعی از حیث دینی و افزایش عمق تجربه فقهی، تبدیل کند.
 
آیت الله العظمی فیاض: جایز نیست مکلّف بدون تحقق "ترس از ابتلا به کرونا" روزه را ترک کند
آیت الله شیخ محمد اسحاق فیاض از مراجع نجف اشرف در پاسخ به استفتائی گفت: جایز نیست مکلّف تنها به خاطر برخی توصیه های عمومی روزه ماه رمضان را ترک کند، بدون اینکه ترس واقعی از احتمال ابتلای فرد به ویروس کرونا به خاطر وضعیت سلامتی و کاری خاص، تحقق یابد.
 

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>

       

هفته نامه خبری - تبیینی نمازهای جمعه، مساجد و هیئت های مذهبی

همراه با ما در پیام رسان ایتا اخبار حوزه البرز را در پیام رسان ایتا دنبال کنید
اتوماسیون اداری