دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨


 

* تعهد ملا هاشم قزوینی در پاسخ به سئوال  *

          شنبه ٢ خرداد ١٣٩٤

 

مسئولیت شناسی شرعی و قانونی، حلقه مفقوده اکثر جوامع نا موفق است، زیرا اگر هر شخص، نسبت به وظایف الهی خودش تعهد داشته باشد و حریم احکام دینی را پاس دارد، جامعه به سعادت خواهد رسید.

علامه ملاهاشم قزوینی

 

خداوند متعال در قرآن می فرماید:

وَمَن يَتَعَدَّ حُدُودَ اللَّهِ فَقَدْ ظَلَمَ نَفْسَهُ طلاق/1

هر كس از مقرّرات الهی پاى‏ فراتر نهد، قطعاً به خودش ستم كرده است

حکایت؛

شخصی نقل می کند: روزی میرزا هاشم قزوینی (ره) را دیدم و مسئله ای از او پرسیدم، با متانت و خوشرویی جواب مسئله را گفتند، مدتی بعد نزدیک مسجد گوهرشاد بودم، دیدم حضرت استاد دارند می‌روند، به خاطر علاقه ای که به استاد داشتم با آنکه اطراف ایشان خیلی شلوغ و راه رفتن مشکل بود، خودم را به ایشان رساندم، نزدیک که شدم، سلام و عرض ادبی کردم و گذشتم. چند قدمی بیش نرفته بودم که در آن شلوغی دستی از پشت بر شانه‌ام خورد، با تعجب برگشتم دیدم استاد با آن بیماری قلبیاش، نفس نفس زنان خود را به من رسانده و عبایش را جمع کرده که زیر پایش نرود،خیلی متعجب شدم، چه اتفاقی افتاده است که آیت الله میرازا هاشم با آن سن و سال و در آن شلوغی و هیاهوی خود را به من رسانده است؟!

ایشان گفتند: هر چه صدایتان زدم، شما صدایم را نشنیدید، می‌خواهم پاسخ صحیح آن مسئله ای که چند رو ز قبل پرسیده بودید را بگویم، مسئله‌ای که به شما گفته بودم دقیق نبود، سپس آن مسئله را با بیان شیوای خود برایم توضیح دادند و رفتند.

خیلی خجالت کشیدم و در دل بر این همه تعهّد نسبت به احکام الهی و مسلمین درود فرستادم.

 

نگارخانه اهل بیت به نقل از خبرگزاری حوزه

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 499912 | کل بازدید : 7878371 
اخبار